Drumul judetean 155B este asfaltat in totalitate

Modernizarea infrastructurii rutiere a devenit o prioritate pentru Primăria Boroaia. Anul acesta s-a realizat asfaltarea ultimului tronson al drumului județean 155B, ce leagă localitățile Bărăști și Giulești. În luna mai lucrarea a fost finalizată, intervenindu-se pentru aplicarea stratului de uzură.

Banii pentru asfaltare provin din fondurile CJ Suceava prin Direcția Județeană de Drumuri.

”Am avut sprijinul Consiliului Județean Suceava pentru finalizarea lucrărilor la DJ 155B. Acum, drumul județean, care traversează comuna Boroaia, până la granița cu județul Neamț, respectiv comuna Drăgănești, este asfaltat în totalitate.”, declară Vasile Berariu, primarul comunei Boroaia.

Stratul de uzură s-a aplicat pe o porțiune de doi kilometri 2 km.

După această ultimă lucrare, drumul județean 155B, cu o lungime de peste șapte kilometri, este complet asfaltat.