Cupa Comunei Boroaia la Fotbal, câștigată de echipa din Nemțeni

24 iunie a fost ziua sportului rege la Boroaia. Cei mai talentați fotbaliști amatori s-au întrecut într-o competiție în care au contat atât performanța cât și prestigiul. Ajunsă la cea de a treia ediție ”Cupa Comunei Boroaia la Fotbal” a reunit șapte echipe din satele arondate localității care a fost și gazda competiției.

Premiul cel mare a ajuns la echipa satului Nemțeni care a disputat finala cu echipa comunei Boroaia.

Meciurile s-au desfășurat pe terenul echipei AS Unirea, media de vârstă a tinerilor fotbaliști amatori fiind de 25 ani. Participanții au fost răsplătiți cu diplome, medalii și cupe.

Evenimentul ”Cupa Comunei Boroaia la Fotbal” a fost organizat de Primăria Boroaia în parteneriat cu Direcția Județeană de Sport.