Cătunul Suseni s-a racordat în totalitate la rețeaua publică de alimentare cu apă

Din toamna acestui an și locuitorii din Suseni, sat Moișa, beneficiază de apă potabilă. Preluată din surse de adâncime, aceasta ajunge la cele câteva zeci de gospodării din mica așezare rurală. Potrivit autorităților locale, cătunul Suseni este racordat în totalitate la rețeaua publică de alimentare cu apă.

”Nu există uliță și gospodărie în cătunul Suseni care, la momentul de față, să nu poată beneficia de apă potabilă”, afirmă primarul Vasile Berariu.

Încheiate în luna septembrie, investițiile au fost suportate din bugetul local al comunei Boroaia.

Cătunul Suseni este cea de a cincea localitate arondată comunei Boroaia care dispune de o rețea destinată alimentării populației cu apă potabilă.